Jmenuji se Lucie Schattauerová a narodila jsem se roku 1991 v Českých Budějovicích. 
Již od raného dětství jsem vyrůstala v muzikantské rodině, kde se pořád něco nového dělo a o zážitky a zkušenosti nikdy nebyla nouze. Od 18 let jsem se začala více zajímat o fotografii, nejprve přes kompaktní fotoaparát a focení makro kytiček a krajinek, později přes polozrcadlovku, která mi vystačila jen chvíli a zakoupila jsem si první zrcadlovku značky Nikon. Od roku 2013 se fotografii věnuji i na profesionální úrovni, svou první zrcadlovku jsem již obměnila za nový model také značky Nikon. 

Proč se na svých stránkách a fotkách prezentuji pod jménem Schwarzová? 
Po svém manželovi jsem po svatbě převzala nové jméno - Schattauerová. Jméno Schwarzová jsem si ponechala alespoň jako takové "umělecké" jméno v této profesi, jako poctu mému úžasnému tatínkovi, který do mého života kromě skvělé výchovy přinesl krásný náhled na svět. 
A vzhledem k tomu, že jména jsou si tak nějak dost podobná, mě vůbec nebude trápit a netrápí oslovení mým pravým či mým uměleckým jménem. :-)

Nejčastěji fotografuji portréty a zvířata. Začala jsem se věnovat také tématické fotografii s ČSV a koňmi, což mi přináší i možnost si fotku stylizovat tak nějak dle svého. 
Od minulého roku jsem se také dostala více k focení svatebních fotografií a zjistila jsem, že je to něco, co mě dost významně baví a naplňuje. Musím říct, že miluji emoce, kterých jsou svatby plné a že vše je prostě opravdové, silné, krásné i těžké :-) 

Focení se pro mě stalo nenahraditelným koníčkem a možností vyjádřit momenty, které se již nikdy nebudou opakovat. 

Přeji Vám příjemnou prohlídku
Back to Top