Jmenuji se Lucie Schattauerová a narodila jsem se roku 1991 v Českých Budějovicích. Fotografie se mým koníčkem stala již před více než deseti lety. Z koníčka se postupem času stala činnost, skrze kterou mohu svým dílem dělat ostatní lidi šťastné.

about
about

Již od raného dětství jsem vyrůstala v muzikantské rodině, kde se pořád něco nového dělo a o zážitky a zkušenosti nikdy nebyla nouze. Od 18 let jsem se začala více zajímat o fotografii, nejprve přes kompaktní fotoaparát a focení makro kytiček a krajinek, později přes polozrcadlovku, která mi vystačila jen chvíli a zakoupila jsem si první zrcadlovku značky Nikon. Od roku 2013 se fotografii věnuji i na profesionální úrovni, svou první zrcadlovku jsem již obměnila za další modely také značky Nikon. 

Nejčastěji fotografuji portréty a rodinné fotografie. Začala jsem se věnovat také tématické a fantazijní fotografii, což mi přináší i možnost si fotku stylizovat tak nějak dle svého. 

Před pěti lety jsem se také dostala více k focení svatebních fotografií a zjistila jsem, že je to něco, co mě dost významně baví a naplňuje. Musím říct, že miluji emoce, kterých jsou svatby plné a že vše je prostě opravdové, silné, krásné i těžké 🙂 

Focení se pro mě stalo nenahraditelným koníčkem a možností vyjádřit momenty, které se již nikdy nebudou opakovat. 

Přeji Vám příjemnou prohlídku.

Lucka